Tuva har erfaring med problemstillinger tilknyttet relasjoner, stress, angst, arbeidsutfordringer og påtrengende tanker - fra milde til komplekse plager. Erfaringen knytter seg til mennesker i ulike faser av livet.
Det kan være mange grunner til å oppsøke psykolog, for meg handler det i stor grad om å løse mentale floker og legge til rette for endring av atferd, tanker og følelser. Psykologens kontor skal være et trygt rom for dette.
Den første timen pleier jeg bruke på å bli bedre kjent med deg og din situasjon. Behandlingsforløpet legges videre opp etter behov. Jeg foretrekker å bruke 1-3 timer på å bli kjent og få felles forståelse av situasjonen. Deretter jobber vi målrettet for å skape endringer. En time hos meg varer i 45 minutter.
Det er mange grunner til at man ønsker en samtalepartner, støtte eller veiledning i ulike livsfaser. For meg er det viktig å være ydmyk for andres livshistorie. Jeg møter klientene mine på en nysgjerrig og genuin måte, hvor jeg kan være transparent om prosessen. Psykologi handler om vanlige mennesker, og min jobb er å tilrettelegge for forståelse, endring og aksept av ulike utfordringer.
Profesjon psykolog
2015-2021
Miljøterapaut i psykiatrien
2020-nå
Psykologistudent
2020-2021
Psykolog
2021-nå
Psykolog
2022-nå